Dermatoloji Uzmanı Dr. Emre Araz

1988 yılı İzmir doğumlu Dr. Emre Araz 2006 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde tıp eğitimine başlamıştır. 2012 yılında dereceyle tıp eğitimini tamamladıktan sonra girdiği Tıpta Uzmanlık sınavında 2.kez derece yaparak İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Dermatoloji ihtisasına başlamış ve 2017’de Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Dermatoloji uzmanı olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 3 yıl çalışmıştır. Bu arada çok sayıda ulusal ve uluslararası kongreye katılım sağlamış olup çok sayıda da pratik eğitim ile mezuniyet sonrası çalışmalarına devam etmiştir.

Eylül 2020’de Yeni Yüzyıl Üniversitesinde doktor öğretim görevlisi unvanıyla akademik alanda ilerlemek adına Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Dermatoloji Kliniğinde çalışmaya başlamıştır. Kendisi aynı zamanda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders veriyor. Halen bu görevi yerine getiren Dr. Araz çalışmalarına büyük bir aşkla devam etmektedir. Sağlıklı, genç görünümün kabul gördüğü günümüzde  bilgi ve becerilerini estetik dermatoloji üzerine aktarmayı da borç bilerek yola çıkmıştır. Aynı zamanda yağ bezi hastalıkları(akne), pediatrik dermatoloji ve alerjik deri hastalıkları özel ilgi alanına girmektedir.

Dermatoloji Uzmanı Dr.Emre Araz, Bahçeşehir’deki özel kliniğinde hasta ve danışanlarını kabul etmektedir.